Kontakt

Půjčovna lodí, vodácké zájezdy, školní výlety, teambuildingy, škola
Mgr. Barbora Koutková
IČ: 05109931
fakturační adresa: Dunajevského 515/2, 14800 Praha 4

loděnice Soběslav: Kemp TJ Spartak Soběslav, Na Petříně, Soběslav
loděnice Žamberk: Kunvald 168
loděnice Kácov: Tábořiště U Kouzelníka
loděnice Praha: Nad Rybníčky 1200, Praha - Kunratice

tel: 774 830 828
e-mail: info@jokota.cz

Licence a oprávnění

Živnostenské oprávnění

Výpis ze živnostenského rejstříku obsahující oprávnění k následujím činnostem, které v rámci JOKOTY vykonáváme:
  • Pronájem a půjčování věcí movitých
  • Fotografické služby
  • Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb v oblasti vodní turistiky
  • Provozování cestovní agentury a průvodcovská činnost v oblasti cestovního ruchu

Licence Instruktor vodní turistiky

Licence Instruktor vodní turistiky

Licence Instruktor vodní turistiky je nezbytná pro provozování průvodcovské činnosti v oblasti vodní turistiky. Zároveň je garancí kvality jejího držitele, který pro její získání musí projít řadou kurzů a zkoušek týkajích se zejména organizace skupiny na vodě, záchrany na divoké vodě, řešení krizových situací a první pomoci.

Jako jedna z mála společností nabízejích vodácké zájezdy jsme držiteli této licence.


Lidé z JOKOTY

Pepa Koutek

Zakladatel půjčovny a její provozovatel až do roku 2009, kdy odešel do vodáckého nebe
Vodák tělem i duší. Od doby, kdy v mládí sestoupil z tatranských vrcholů a chytnul do ruky kanoistické pádlo, se ho již po celý život nepustil.

Štěpán Koutek

Spolumajitel a provozovatel půjčovny, organizátor vodáckých akcí, vodácký instruktor
Organizuje půjčovnu lodí, plánuje a vede vodácké akce Jokoty.
Vodák téměř od nemluvněte. Jezdí v podstatě na všem, co se ovládá pádlem. Když není na vodě, je rád v horách, na kole nebo na lyžích.
Licence
Absolvované kurzy

Barča Koutková

Spolumajitelka a provozovatelka půjčovny, spoluorganizátorka vodáckých akcí
Podílí se na provozu půjčovny a plánování a organizaci vodáckých akcí Jokoty, na kterých se stará především o blaho vodáků na souši.
Na vodu jezdí okolo 4 let. Začínala na deblu. Nedávno ale okusila kajak, a ač k němu měla nejdříve předsudky, oblíbila si ho a vypadá v něm spokojeně.
Licence
Absolvované kurzy

Petr Lachman (Lachtan)

Vodácký instruktor
S Petrem se můžete setkat coby s instruktorem na našich vodáckých zájezdech, školních výletech nebo firemních akcích. Jeho individuální přístup Vám pomůže se zdokonalit a to nejen v technice pádlování, ale i jiných dovednostech, které s vodou souvisí.
Na vodu jezdí od svých 10-ti let a o své léty nabyté zkušenosti se s vámi rád podělí.
Licence

Janča Vodičková

Vodácká instruktorka
Jana o vás bude pečovat na našich zájezdech. Nejšťastnější je, když je na zájedu pohoda a na konci všichni odjíždí plni zážitků a nadšení, co všechno se naučili a zvládli.
Na vodu jezdí už přes 20 let. Nedávno začala jezdit na kajaku, který si zamilovala. Kromě vodáckého umění vás Jana může naučit jógu nebo v zimě lyžovat.
Licence

Eliška Jarošová

Vodácká instruktorka
Licence
  • Instruktor vodní turistiky

Petr Černý (Paguro)

Vodácký instruktor
V Petrově společnosti se můžete ocitnout na našich zájezdech.
Na vodu jezdí od malička. Rád jezdní na kánoi, kajaku nebo raftu. Kromě vody je aktivní horolezec, cyklista a lyžař, jeho motem je všude dobře, tak co doma.
Licence

Šárka Švábová

Vodácká instruktorka
Mladá slečna, která je na vodě jako doma. Pokud s ní budete na zájezdu, ráda si s vámi večer zahraje u ohně na kytaru.
Ráda si zajezdí na čemkoli - debl, raft, kajak a pokud někdy sežene, tak nafukovací gauč :-). Kromě jejího působení v Jokotě je vedoucí dětského vodácko-turistického oddílu Mokro a současně spoluorganizátorka akcí Loděnice Vltava.
Licence
Absolvované kurzy

Míra Soukup

Půjčovna Soběslav, Řidič
Rozváží lodě na jihočeské řeky. Objednáte-li si lodě v půjčovně na některou z jihočeských řek, přiveze vám je ve většině případů Míra.
Dlouholetý vodák, jezdící hlavně na kánoi. Pádlo sice odložil na hřebík, ale pošilhává po něm a občas ho ještě sundá.

Honza Capulič

Půjčovna Sázava, Řidič
S Honzou se potkáte, pokud si od nás půjčíte lodě na Sázavě.
Vodu má moc rád. Nejezdí už na ni ale tak často jako dříve. Často ho potkáte také na kole. Nedá dopustit na laminátovou kánoi.

Ta, co bydlí ve sklepě

Oddělení propagace
Propaguje Jokotu na všemožných akcích. Svým okouzlujícím zevnějškem láká lidi k navázání kontaktu.
Na vodě zatím nebyla, ale vodácké hadry jí moc sluší a ráda se v nich vystavuje na odiv. Své indiánské jméno získala od Barči, která na ní malinko žárlí. Možná proto, že jí občas bere oblečení, aby se měla v čem předvádět.

Historie

Půjčovna kánoí JOKOTA zahájila svůj provoz v roce 1990. V tomto roce mému bráchovi nedopadlo domluvené půjčení lodí pro dětský oddíl, který v té době vedl. Snaha o rychlé sehnání lodí skončila získáním čtyřiceti laminátových lodí od výrobce z Hradce Králové a zrodila se půjčovna JOKOTA. Šlo o jednu z prvních půjčoven, které v Česku po revoluci vznikly. V prvním roce měl táta lodě pouze v pronájmu od výrobce a o zisk z půjčovny se dělili. V dalším roce již část lodí odkoupil a půjčovnu provozoval samostatně. Prvním sídlem půjčovny se stal dům naší rodiny v Táboře. Postupem času s rozvojem plastových lodí byly laminátové kánoe vyměněny za plastové. Od roku 1998 vznikly vodácké výlety v doprovodu půjčovny. Nejprve pod záštitou Českomoravského odborového svazu školství a později samostatně. V roce 2007 se s prodejem domu v Táboře přesunula půjčovna do Soběslavi. V roce 2009 bohužel táta zemřel a provoz půjčovny byl téměř zastaven. Dále fungovaly pouze vodácké výlety s doprovodem půjčovny, jejichž tradici jsem nechtěl přerušit. V roce 2011 došlo k rozhodnutí půjčovnu obnovit a rozšířit nabídku služeb zvláště v oblasti vodáckých výletů. Posledním krokem bylo završení několikaleté cesty ke získání licence pro komerční průvodcovskou činnost v roce 2014. Nově tedy nabízíme vodácké výlety s certifikovaným instruktorem vodní turistiky.