Půjčovna

Od roku 1990 provozujeme půjčovnu vodáckého vybavení. Jsme tedy jedna z nejdéle fungujících půjčoven v Čechách.
Půjčujeme kánoe, rafty, kajaky a paddleboardy včetně kompletního vodáckého vybavení.
Naše domovské řeky jsou Lužnice a Sázava. Běžně zajišťujeme dopravu i na mnoho dalších řek jako jsou Vltava, Otava, Orlice, Morava, Metuje nebo Úpa. Není problém domluvit dopravu i na libovolnou jinou řeku jak v ČR, tak v zahraničí.
Pokud si budete chtít odvézt lodě sami, můžete si je vyzvednout a vrátit v naší půjčovně v Soběslavi, Praze, Kácově nebo v Žamberku.

Ceník půjčovného

1 - 2 dny3 dny a více20 loďodnů a více
2místná plastová kánoe (Vydra/Turismo)250200180
3místná kánoe (Roka/Turan)300240220
Kajak plast + špricdeka (různé typy)250200
Raft 4-6 míst (Colorado 450)1000800
Paddleboard (Shark All-round regural)350300
Pádlo kánoe/kajak20
Barel 50l10
Barel 5l5
Vesta25
Helma20
Záchranný házecí pytlík1ks/skupinu zdarma
Stan pro 3 osoby150100
Spacák + karimatka8050
Uvedené ceny jsou v Kč za kus a den. Ceny jsou konečné, nejsme plátci DPH.
Věrnostní sleva 5% pro zákazníky, kteří si zapůjčili vodáckécké vybavení alespoň jednou za poslední dva roky.

Doprava

Zajišťujeme dopravu lodí a veškerého dalšího půjčeného materiálu na začátek a z konce plavby. Dále dopravu osob a přepravu zavazadel mezi tábořišti.

Ceník dopravy

1-12 lodí (po domluvě max 15)9Kč/km
přeprava zavazadel mezi kempy12Kč/km

Doprava lodí

Lodě Vám dovezeme kamkoliv v rámci ČR a po domluvě i do zahraničí. Účtovaná vzdálenost je počítána z nejbližší možné pobočky (Soběslav, Žamberk, Praha, Kácov) a je do ní zahrnuta i zpáteční cesta.
Při jedné cestě jsme schopni přepravit maximálně 12 lodí. Po předchozí domluvě v některých případech až 15 lodí.
Pokud by v nejbližší pobočce nebyla dostatečná kapacita volných lodí, bude doprava počítána z jiné co nejbližší pobočky, ve které dostatečná kapacita je. Pokud tato situace nastane, budete na ni při objednávce upozorněni.

Doprava paddleboardů

Paddleboardy je možné si vyzvednout v naší pobočce v Praze nebo po domluvě i v ostatních pobočkách. Dále je možné si je nechat kamkoliv po ČR poslat kurýrní službou Messenger, kde cena za dopravu je za každý dopravovaný kus. Stejným způsobem je možné paddleboard i vrátit. Kurýr ho od vás vyzvedne dle domluvy.

Přeprava zavazadel

Po domluvě jsme schopni zajistit také přepravu zavazadel mezi tábořišti. Počet účtovaných kilometrů odpovídá celkovému počtu kilometrů, které v rámci přepravy ujedeme. Pokud máte o přepravu zavazadel zájem, rádi pro Vás připravíme nezávaznou kalkulaci.

Individuální potřeby

Potřebujete cokoliv jiného, než je popsáno výše? Obraťte se na nás a zkusíme to zařídit k Vaší spokojenosti. Vždy se snažíme našim zákazníkům vyjít vstříc tak, aby od nás odcházeli spokojení a rádi se vraceli.

Vybavení

Plastová kanoe Vydra

Počet míst: 2 (3)
Délka: 445 cm
Šířka: 80 cm
Hmotnost 38 kg
Nosnost: 280 kg

Vydra MAKU je nejoblíbenější kánoe mezi českými vodáky. Vyniká svou obratností a rychlostí. Je vhodná na všechny terény, se kterými se setkáte na českých letních řekách. Doporučujeme její použití do obtížnosti WWII. Její jízdní vlastnosti oceníte zvláště při sjíždění jezů, peřejnatých úseků a úzkých meandrovitých řek. Do Vydry se pohodlně vejdou dva vodáci včetně dvou barelů na věci, případně lze loď vybavit ještě přídavnou sedačkou pro dítě, pak se ale vejde pouze jeden barel.

V půjčovně máme také několik Vyder od výrobce NOE. Jde o kánoi s prakticky totožnými parametry a jízdními vlastnostmi.

Plastová kanoe Noah Turismo

Počet míst: 2 (3)
Délka: 400 cm
Šířka: 85 cm
Hmotnost 45 kg
Nosnost: 300 kg

Kánoe Turismo je o něco kratší a širší než Vydra. Je tedy stabilnější. Její špičky z větším výtlakem zajišťují lepší vynořování z vln a loď se tak v peřejích méně zalívá vodou. Její vhodně tvarované dno, také zajišťuje menší ponor, což oceníte hlavně na sušších řekách. Tyto vlastnosti jsou vykoupeny nižší rychlostí, než s jakou se setkáme u Vydry. Loď je tedy vhodná na peřejnatější řeky, a pro ty, kteří chtějí stabilnější loď než Vydru. Její použití je možné až do obtížnosti WWII. Turismo uveze dva vodáky a dva barely, případně jeden barel a jedno dítě.

Plastová kanoe Turan

Počet míst: 3 (4)
Délka: 450 cm
Šířka: 96 cm
Hmotnost 45 kg
Nosnost: 460 kg

Třímístná Kánoe Turan je vhodná zvláště pro rodinnou vodu s dětmi. Díky svým proporcím uveze 3 vodáky, případně dva dospělé a dvě menší děti. Jedná se o nejstabilnější plastovou loď v naší půjčovně. Díky své šířce je však o poznání méně obratná a rychlá oproti Vydře. Je vhodná do obtížnosti WWII.

Kajak

V půjčovně máme několik druhů plastových kajaků. Kajaky obecně jsou vhodné pro sportovněji založené vodáky, kteří už mají alespoň základní zkušenosti s jízdou na vodě. Všechny kajaky v naší půjčovně jsou poměrně rychlé a odpouštějící mnoho vodákových chyb. Jsou tedy vhodné jak, pro první seznámení s kajakem, tak pro ostřílené kajakáře. Zvládnou toky o obtížnosti do WWIII.

Raft Colorado 450

Počet míst: 6 (8)
Délka: 450 cm
Šířka: 160 cm
Hmotnost 37,5 kg
Nosnost: 600 kg

Raft Colorado je univerzální raft, vhodný jak na prázdninové putování po řece, tak na divodkou vodu až do obtížnosti WWIV. Jedná se o samovylévací raft, tedy voda, která do raftu nateče, může díky otevřené zádi volně odtéct. Raft je určen pro 4 – 6 dospělích, případně až 8 dětí nebo osob drobnějších proporcí. V případě plného obsazení se již do raftu nevejde příliš bagáže. Pokud tedy chcete putovat po řece takzvaně na těžko, doporučujeme obsadit raft 4 – 5 osobami.

Paddleboard Shark All-round regular 10'-32''

Počet míst: 1
Délka: 304 cm
Šířka: 81 cm
Hmotnost 11,3 kg
Nosnost: 100 kg

Shark All-round je univerzální paddleboard vyráběný MSL technologií, vhodný jak na klidnou, tak tekoucí vodu. Paddleboardy půjčujeme včetně batohu a pumpy. Na přídi je vybaven prostorem pro upevnění bagáže a vyvazovacím okem. Verze 10' je vhodná zejména pro lehčí a průměrné jezdce je velmi stabilní do váhy jezdce 100 Kg.

Paddleboard Shark All-round regular 11'-34''

Počet míst: 1
Délka: 335 cm
Šířka: 86 cm
Hmotnost 13,1 kg
Nosnost: 120 kg

Shark All-round je univerzální paddleboard vyráběný MSL technologií, vhodný jak na klidnou, tak tekoucí vodu. Paddleboardy půjčujeme včetně batohu a pumpy. Na přídi je vybaven prostorem pro upevnění bagáže a vyvazovacím okem. Verze 11' je vhodná zejména pro těžší jezdce a začátečníky, kterým nabídne výbornou stabilitu.

Pádlo kanoe

V půjčovně máme pádla od různých výrobců (Profiplast, TNP, Panda). Vybrat si můžete z různých délek od dětských pádel až po dlouhá pádla vhodná pro obry či do raftu.

Pádlo kajak

V půjčovně máme univerzální kajakářská pádla od různých výrobců (Profiplast, TNP).

Barel 50l

Vodotěsné barely různých druhů pro uložení vašich věcí. Nejčastěji jde o bílé barely s červeným víkem, které jsou na našich řekách k vidění nejčastěji. Barely jsou vodotěsné, nicméně například při špatném utažení, kdy zůstane víko volné nebo se například do závitu dostane něco z obsahu, může dojít k průsaku vody. Je tedy vhodné zvláště věci citlivé na navlhnutí zabalit ještě do igelitového pytle.

Barel 5l

Vodotěsný barel sloužící na uložení drobností, které chcete mít na vodě po ruce bez nutnosti otevírat velký barel. Vodáci je často používají na uložení dokladů, telefonu, foťáku mapy, svačiny či kuřiva. Stejně jako u velkého barelu je vhodné umístit věci citlivé na navlhnutí ještě do igelitového pytle.

Vesta

Půjčujeme kvalitní vesty plně postačující pro vodácké terény do WWIII. Jedná se o atestované vesty od výrobců (Hiko, Aquarius, Konig). Nabízíme všechny velikosti od dětských vest až po vesty pro opravdu velké vodáky. Pro náročné máme po dohodě k dispozici i několik vest vhodných do extrémních vodáckých terénů.

Helma

K dispozici máme několik druhů kvalitních helem od výrobců Hiko, Prijon a Spreu Boote.

Špricdeka

Chceme pro naše klienty to nejlepší, proto ke kajakům půjčujeme pouze kvalitní neoprenové špricdeky od firmy Hiko.

Záchranný házecí pytlík

Často není potřeba, ale když už ano a není po ruce, bývají následky často fatální. Záchranný házecí pytlík obsahuje smotané plovoucí lano s vysokou nosností, které Vám pomůže vyprostit jak zaklíněnou loď, tak vodáka z válce pod jezem. Neměl by chybět ve vybavení žádné vodácké party. Snažíme se o osvětu bezpečnosti při sjíždění řeky, proto každé skupině k půjčeným lodím nabízíme zapůjčení zdarma a to včetně instruktáže, jak v případě potřeby házecí pytlík použít.


Všeobecné podmínky

Všeobecné podmínky platné od 1. 1. 2015

Rezervační podmínky

 1. Před půjčením vodáckého vybavení je nutné provést rezervaci. Půjčovna nemá pevnou otevírací dobu.
 2. Rezervace se stává pro obě strany závaznou potvrzením rezervace pronajímatelem, případně zaplacením zálohy, pokud je požadována.
 3. Pronajímatel může v rámci rezervace požadovat zálohu ve výši 50% z ceny nájemného a dopravného. Záloha je požadována zvláště v exponovaných termínech a u větších objednávek.
 4. Rezervační poplatek uhradí nájemce pronajímateli na základě vystavené faktury a to buď převodem na účet nebo v hotovosti.
 5. Rezervační poplatek je splaný k dohodnutému datu splatnosti. Do té doby udržuje Pronajímatel objednané vodácké vybavení předběžně rezervované.
 6. Pokud nájemce neuhradí zálohu do data splatnosti, předběžná rezervace se ruší.
 7. Rezervované vybavení je možné po dohodě měnit i po uskutečnění závazné rezervace.
 8. V případě zušení části nebo celé rezervace se vypořádání financí řídí storno podmínkami, pokud se smluvní strany neodhodnou jinak.
 9. Nájemce se může domluvit s pronajímatelem na změně místa vypůjčení lodí a to nejméně 1 den před termínem vypůjčení. Změnu místa vrácení je nájemce povinen oznámit minimálně 1 den před plánovaným vrácením vybavení.
 10. Prodloužení vypůjčení je možné, pokud se na něm smluvní strany dohodnou. Může být pronajímatelem zamítnuto zvláště z kapacitních důvodů.

Storno podmínky

 1. Nájemce je kdykoliv oprávněný odstoupit od smlouvy a zrušit tak rezervaci, případně vrátit vypůjčený materiál předčasně. Odstoupení od smlouvy se řídí následujícími storno podmínkami.
 2. V případě zrušení rezervace více než 20 dní před termínem výpůjčky činí storno poplatek 10% z celkové částky nájemného a dopravného.
 3. V případě zrušení rezervace více než 10 dní před termínem výpůjčky činí storno poplatek 25% z celkové částky nájemného a dopravného.
 4. V případě zrušení rezervace méně než 10 dní před termínem výpůjčky činí storno poplatek 50% z celkové částky nájemného a dopravného.
 5. V případě, že nájemce vrací zapůjčené vybavení předčasně, propadá nevyužité půjčovné ve prospěch pronajímatele, pokud se smluvní strany neodododnou jinak.
 6. Všechny uvedené storno poplatky pronajímatel nemusí vyžadovat, uzná-li to za vhodné.
 7. Pokud je na plánované řece nedostatek vody nebo je naopak vyhlášen povoďnový stav, nabídne pronajímatel změnu řeky. Pokud o ni nemá nájemce zájem, je mu vrácena záloha v plné výši. Pokud tento stav nastane až během splouvání řeky, je nájemci odpovídající část nájemného vrácena. Dopravné za uskutečněnou dopravu je hrazeno v plné výši.

Smluvní podmínky

 1. Nájemce je povinen používat pronajaté věci pouze k účelu, ke kterému jsou určeny tak, aby nedošlo k jejich poškození nebo nadměrnému opotřebení. Zejména je zakázáno jakkoliv úmyslně poškozovat vybavení, např. záseky, zářezy, ohněm, odstraňováním firemních nápisů, kreslením atd. Je zakázáno sedět na vestách, nosit nebo tahat lodě za použití pádel, sedat na nebo do lodí na suchu!!! Sedat na límec nebo palubu lodě!!! Barely na věci je zakázáno k lodi přivazovat.
 2. Nájemce byl poučen a bere na vědomí, že nafukovací lodě a rafty nesmí nechávat na přímém slunci. Mohlo by dojít k jejich poškození. Při delším pobytu na břehu nebo po ukončení plavby je nafukovací lodě a rafty nutno včas upustit a ukládat do stínu!!!
 3. Zapůjčenou pumpu k nafukovacím lodím je nutno zabezpečit proti vniknutí vody, používat pumpu k čerpání a stříkání vody je zakázáno, foukání vzduchu do lodí je přípustné pouze suchou pumpou.
 4. Při nadměrném opotřebení nebo poškození zaplatí nájemce pronajímateli cenu opravy, kterou určí pronajímatel. Při ztrátě pronajaté věci, krádeži pronajaté věci nebo při nesouhlasu nájemce s cenou opravy, zaplatí nájemce pronajímateli plnou hodnotu věci uvedenou v tabulce Hodnota pronajatých věcí.
 5. Pokud nájemce svěří pronajaté věci třetí osobě, nese odpovědnost vůči pronajímateli sám nájemce uvedený ve smlouvě.
 6. V případě krádeže pronajaté věci je nájemce povinen neprodleně ohlásit krádež Policii České republiky a pronajímateli předložit kopii protokolu sepsaného policií. To nezbavuje nájemce povinnosti uhradit cenu pronajaté věci pronajímateli. Ceny jednotlivých pronajatých věcí jsou určeny v tabulce Hodnota pronajatých věcí ve smlouvě.
 7. Nájemce je povinen vrátit pronajaté věci čisté a ve stavu, ve kterém mu byly zapůjčeny. Pokud budou pronajaté věci vráceny znečištěné, je pronajímatel oprávněn účtovat 100 Kč za každou znečištěnou loď.
 8. Nájemce se zavazuje vrátit pronajímateli zapůjčené věci v dohodnutém termínu na dohodnutém místě. Pokud nájemce vrátí pronajímateli zapůjčené věci s více než hodinovým zpožděním, je pronajímatel oprávněn účtovat nájemci částku 250 Kč za každou započatou hodinu prodlení. Pokud nájemce nevrátí pronajímateli zapůjčené věci v dohodnutém termínu na dohodnutém místě, zaplatí pronajímateli za každý další den 300% ceny nájemného za půjčenou věc za jeden den a dále náklady pronajímatele na převzetí pronajatých věcí.
 9. Všechny účtované částky jsou splatné do čtrnácti dnů od sjednaného termínu vrácení pronajaté věci. Při pozdním uhrazení částky je pronajímatel oprávněn účtovat nájemci penále ve výši 1% z nezaplacené částky za každý započatý den prodlení.
 10. Nájemce je povinen se seznámit a dodržovat Řád plavební bezpečnosti a předpisy související s pohybem vodáků, které jsou platné pro sjížděný úsek řeky či jiné lokality. Za nedodržování těchto pravidel není pronajímatel vůči nájemci nijak odpovědný.
 11. Barely a lodní vaky/pytle nejsou 100% vodotěsné, půjčovna nepřebírá odpovědnost za vniknutí vody do barelu nebo lodního pytle.
 12. Lodě jsou určeny na tyto stupně obtížnosti: kánoe plastová otevřená do stupně WW II, kajak plastový do WW III, rafty do WWIV. Nájemce nebude sjíždět náročné úseky a jezy, u kterých hrozí riziko poškození pronajatého vybavení. Je zakázáno používat pronajaté lodě, čluny a vybavení pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek apod.
 13. Pronajímatel nepřebírá žádnou zodpovědnost při škodách na zdraví či majetku vzniklých nájemci nebo třetím osobám při používání jim zapůjčených sportovních potřeb, lodí, člunů, vybavení apod. Nájemce byl upozorněn, že není bezpečné se vydávat na řeku ve skupině menší než 3 lodě, zvlášť když nejde o zkušené vodáky. Nájemce je odpovědný též za zdraví a majetek dalších osob, které případně s ním budou předmět nájmu a zapůjčené příslušenství užívat. Je povinen takové osoby rovněž poučit o všech pravidlech a normách, které se k užívání předmětu nájmu a účelu dle uzavřené smlouvy vztahují včetně podmínek obsažených v uzavřené smlouvě.
 14. V případě, kdy pronajímatel zjistí, že došlo k porušení podmínek uzavřené smlouvy, má právo jednostranně ukončit smlouvu dnem, kdy toto porušení zjistí. Nájemce je povinen v tomto případě okamžitě vrátit zapůjčené vybavení a uhradit s tím spojené veškeré náklady.

Vzor smlouvy